Narzędzia

Cena

Kategorie

Narzędzia florystyczne – niezbędne w pracy każdego florysty

Każda praca wymaga odpowiedniego wyposażenia. Podobnie jest w przypadku florystów, którzy także potrzebują odpowiednich przyborów. W ich przypadku są to narzędzia florystyczne, bez których trudno sobie wyobrazić pracę miłośnika kwiatów. To właśnie te narzędzia ułatwiają (a wręcz umożliwiają), usprawniają i przyspieszają tworzenie małych dzieł sztuki z kwiatów.

Każda osoba zajmująca się tworzeniem bukietów, dekoracji czy wieńców z kwiatów powinna zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia przeznaczone do pracy florystycznej. Ich wybór jest bardzo duży i zróżnicowany, jednak kilka z nich jest absolutnie niezbędnych.

Nóż florystyczny

Nóż florystyczny to podstawowe narzędzie każdego florysty. Jest to małe, poręczne i bardzo ostre narzędzie, które służy przede wszystkim do podcinania końcówek łodyg kwiatowych. Taki nóż pozwala na usunięcie zapowietrzonej lub zanieczyszczonej części rośliny, bez niszczenia jej łodygi.

Sekator  florystyczny

Sekator florystyczny jest używany przede wszystkim do podcinania łodyg roślin, które uległy zdrewnieniu. Profesjonalny florysta powinien posiadać co najmniej dwa lub trzy sekatory florystyczne, które będą wykorzystywane od różnych gatunków roślin. Te większe świetnie sprawdzą się do silnie zdrewniałych roślin, natomiast te mniejsze warto używać do delikatniejszych okazów.

Nożyczki florystyczne

Nożyczki florystyczne mogą być wykorzystywane do cięcia tkanin, wstążek, papieru czy folii – czyli tego wszystkiego, co wykorzystuje się w tworzeniu bukietów i kwiatowych dekoracji. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk nożyczek, z których każde będą służyć do cięcia innego materiału. Dzięki temu nożyczki dłużej pozostaną ostre, a same materiały nie będą ulegały zniszczeniu.

Szeroki wybór najlepszych narzędzi florystycznych

Inne narzędzia florystyczne to między innymi szczypce, pistolety do kleju, cążki, stojaki czy statywy do budowy bukietów. Wszystkie one w znaczącym stopniu ułatwią wyczarowanie prawdziwych dzieł sztuki.

Nasza hurtownia posiada w swojej ofercie wszystkie narzędzie florystyczne, które są niezbędne w wykonywaniu codziennej pracy. Dzięki tym narzędziom stworzenie bukietu, wieńca lub innej ozdoby będzie szybkie i łatwe. Wszystkie nasze narzędzia są profesjonalne, wykonane z dobrych materiałów, trwałe i estetyczne. Dzięki nim dużo łatwiej można osiągać florystyczne sukcesy.