Rafia

Cena

Kategorie

Kolor

Długość

Rodzaj

Rafia florystyczna – idealna do dekoracji, bukietów i kompozycji kwiatowych

Rafia florystyczna to jeden z najpopularniejszych materiałów, który jest wykorzystywany w rękodzielnictwie – w tym także we florystyce. To właśnie dzięki niej wszystkie kompozycje kwiatowe prezentują się tak doskonale. Dlatego też nie warto o niej zapominać.

Rafia naturalna i rafia syntetyczna – czym się różnią?

Rafia powstaje z włókien liści palmy, która rośnie przede wszystkim w Afryce i na Madagaskarze – i wtedy jest to rafia naturalna. Natomiast rafia syntetyczna jest produkowana z tworzywa sztucznego. To co wyróżnią rafię syntetyczną to większa wytrzymałość. Jednak wcale nie oznacza to, że jest ona lepsza od rafii naturalnej, gdyż obie mają swoje zalety i obie cieszą się popularnością wśród florystów i nie tylko.

Rafia florystyczna – zastosowanie

Rafia florystyczna doskonale sprawdzi się do wiązania prezentów lub bukietów oraz do tworzenia stroików. Ale to nie wszystko. Równie dobrze może pełnić funkcje wypełniacza do pudełek, koszyczków, doniczek i innych pojemników. I chociaż najczęściej po rafie sięgają floryści, to materiał ten równie często jest wykorzystywany w przemyśle tekstylnym i meblarskim. Oprócz tego można je użyć do tworzenia mat, torebek, butów, kapeluszy oraz niezwykle oryginalnych hawajskich spódniczek.

Rafia florystyczna – dostępne opcje i rodzaje

Rafia florystyczna jest dostępna w wielu opcjach i wariantach. Ta najbardziej popularna i najchętniej wykorzystywana do bukietów i innych kwiatowych dekoracji to rafia włoska. Ten typ rafii wyróżnia się wydajnością, wytrzymałością, odpornością na słońce i trudne warunki atmosferyczne. Jej cechą charakterystyczną jest szerokie spektrum zastosowań – może być wykorzystana do niemal każdej kompozycji lub dekoracji florystycznej. Dodatkowo rafia jest zazwyczaj nawinięta na szpulkę, co sprawia, że nie ma żadnych problemów z ewentualnym plątaniem się włókien.

Nasz sklep internetowy oferuje rafię o najwyższej jakości. Dodatkowo do Państwa dyspozycji są rafie w różnych wzorach i kolorach. Dzięki temu spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują produktu trwałego, wytrzymałego, uniwersalnego i eleganckiego. To wszystko znajda Państwo w naszym sklepie.