Taśmy florystyczne

Cena

Kategorie

Taśma florystyczna – niezbędna w pracy florysty

Taśma florystyczna to jeden z podstawowych elementów, w które powinna zaopatrzyć się osoba tworząca bukiety i inne dekoracje kwiatowe. Do produkcji takiej taśmy używa się przede wszystkim syntetycznej włókniny, co wpływa na jej dużą trwałość i wytrzymałość. Ten rodzaj taśmy posiada specjalny klej, który jest nałożony na jej powierzchnię w określony sposób – pomiędzy jej włóknami. Taka konstrukcja taśmy sprawia, iż może się ona przykleić tylko wtedy, gdy jest rozciągnięta.

Dodatkową zaletą jest fakt, iż do ich rozerwania nie potrzeba specjalnych narzędzi florystycznych – bardzo szybko i łatwo można zrobić to ręcznie. Taka taśma jest bardzo ważnym materiałem florystycznym. Jej głównym zadaniem jest ozdabianie roślin, ale można ją wykorzystać także do spinania różnorodnych elementów. Dzięki temu powstaje oryginalna i niebanalna kompozycja.

Szeroki wybór taśm do kwiatów – poznaj nasze produkty

Taśmy florystyczne najczęściej sprzedawane są w rolkach zawiniętych na rdzeń wykonany z kartonu lub tworzywa sztucznego. Ich długość może być bardzo różna – nawet do 46 metrów. Dzięki temu każdy florysta może zakupić jej tyle, ile dokładnie potrzebuje. Dodatkowo taśma do kwiatów jest dostępna w różnych szerokościach i kolorach.

Taśmy florystyczne – szeroki wybór rozmiarów i kolorów

Najpopularniejsze rozmiary taśm to 6, 12 i 27 milimetrów. Wszystkie prezentują się tak samo dobrze, ale najwygodniejsze do stosowania są te najmniejsze. Natomiast jeżeli chodzi o kolory taśm, to także i tutaj jest spora różnorodność. I chociaż najpopularniejsza jest taśma florystyczna zielona, czerwona, żółta lub niebieska, to dużym zainteresowaniem cieszą się także taśmy w kolorze srebrnym lub złotym. Tak duża różnorodność kolorystyczna daje możliwość stworzenia indywidualnych i niebanalnych kompozycji.

Dekoracyjne taśmy florystyczne – pokochaj jakość!

Taśmy florystyczne wykorzystywane do bukietów i dekoracji kwiatowych powinny być dobrej jakości. Nasz sklep internetowy oferuje produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania naszych klientów. Oferowane przez bas taśmy są trwałe, elastyczne i estetyczne. Jednocześnie są dostępne w wielu kolorach, wzorach i wariantach.